Історія бібліотеки


     В усі часи книга була завжди у великій пошані. Ще за часів Київської Русі існувало чимало книгозбірень . Перші бібліотеки в нашому краї були створені при монастирях, церквах. Також були і приватні бібліотеки . В нашому селищі була бібліотека родини Радзивілів, яка осіла в Олиці на початку ХYI ст.. Бібліотека знаходилась на території костелу і передавалась з роду в рід. Вона займала велику і красиву кімнату , де  стояло багато шаф з книгами в дорогих позолочених оправах. Тут зберігалися книги авторів зі світовим імям, рукописи, архівні томи. Майже всі книги були на польській мові. Користувалися цією бібліотекою всі хто вмів читати і знав польську мову.
    У 1922 р. в Олиці була створена просвітянська бібліотека . Її називали хата-читальня. Вона займала одну красиво оформлену  кімнату . Книги були розміщені в гарних шафах, стояли два столи. Фонд бібліотеки нараховував близько 300 книг. Поряд з художніми прозовими та історичними книгами було72 книги драматичних творів, 35 книг для дітей. Читачами були не лише дорослі а й діти. Всього бібліотека обслуговувала 350 читачів.
    В січні 1940 р. утворили Олицький район, а містечко Олика на підставі Указу Верховної Ради УРСР від 18.10.1940 року віднесено до категорії селищ міського типу. В селищі створили районні установи, відкрили бібліотеку , яка мала ще й дитяче відділення . Вона займала всього одну кімнату. Книг було небагато, всі вони поміщались на довгих саморобних полицях,які були прибиті від стіни до стіни В1959 р. бібліотека для дітей знаходилась у будинку , в колишньому єврейському центрі Олики, власник якового мав прізвище Песьо. Цей будинок зберігся донині, знаходиться він на території психіатричної лікарні. Дитяча бібліотека була розміщена на другому поверсі,куди треба було підніматися скрипучими східцями. Книжковий фонд складав 10000 книг . Бібліотека обслуговувала 867 читачів, отримувала багато змістовної періодики «Барвінок», «Зірка», «Знання та праця» ,»Юний технік» та ін. У 1959 році Олицький район було ліквідовано та передано до Цуманського. Бібліотека стала селищною.
.   В 1968 році бібліотеку  перенесли в нове приміщення , площею 120 м.кв.
    В 1979 році бібліотеки селища Олика увійшли до Ківерцівської централізованої бібліотечної системи. Це покращило рівень обслуговування та комплектування бібліотек.
   В 1980 році бібліотека утримувала 1168 примірників книг , 21 назву журналів, 9 назв газет. Працювали два працівники , які  вміло пропагували друковані видання, організовували книжкові виставки, знайомили читачів з новими надходженнями.
   Навесні 2002 року бібліотеку для дітей перенесли в приміщення місцевої школи, де вона знаходиться на даний час. Книжковий фонд становить 13863 примірників , налічує 610 користувачів, яких  обслуговує один працівник. Всі форми і методи роботи бібліотеки спрямовані на те, щоб маленький користувач отримав задоволення від читання, за допомогою ігрових елементів долучився до світу казкових героїв.

Немає коментарів:

Дописати коментар